Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

KARLOVARSKÉ ROHLÍKY A HRA NA FONDUE

2. června 2010 v 23:16 | Klára |  Večeře

veg
Poměrně dlouhou dobu sháním recept na karlovarské rohlíky. V kuchařkách jsem nenašla
fondue
a na internetu, kam se podívám, všude děkují Františku Brusákovi. Nejprve jsem prošla všech xxx receptů, ale všude jen František Brusák. František Brusák se stal u nás doma ikonou – nedostižnou !!! :-))Nakonec jsem tedy napsala skrz jeden e-mail Františku Brusákovi a světe div se – pan František odepsal, velmi rychle, velmi mile a mám tedy dovoleno karlovarské rohlíky Františka Brusáka zkusit upéci. Pevně doufám, že až je uvidí, nebude obracet oči v sloup. Ona totiž hladká mouka a celozrnná pšeničná mají podstatně rozdílné vlastnosti, takže každý recept dopadá trochu jinak, často mimo očekávání. Tyto moje rohlíky, které jsme dnes s dětmi upekli, rozhodně nenazýváme doma již karlovarskými,ale rohlíky Františka Brusáka :-))), nevypadají zase až tak krásně jako všem, kdo je na webu pekli, rozhodně to přikládám použití jiné mouky a ne naší šikovnosti :-))) ale chutnají moc dobře…… Díky Františku !!!
suroviny: 1 kg pšeničné hladké mouky,50 g droždí,15 g soli,30 g cukru,250 g másla-(František má 250g margarinu) ,30 g sušeného mléka – protože to není normální, pokud má člověk doma denně 20l mléka – přidávat do jídla sušené, nepoužila jsem ani sušené mléko, ani vodu, nýbrž pouze plnotučné mléko a to 460 dcl. (4,2 dcl vody),30 g oleje na potírání,Z 1 kg mouky vyrobíme 35 ks po 40 g – já vyrobila 21 – jsem asi trochu maximalista :-)))
suroviny
testo
bochánky
Nejprve tedy z části mléka, droždí, cukru a trochu mouky uděláme kvásek, který necháme při cca 30s t. kynout. Když vykyne, přidáme další ingredience a pečlivě vyhněteme. Těsto je velmi příjemné na omak. Je kypré. Necháme těsto kynout na teplém, 30st. teplém, místě, cca 1-2 hodiny.
Po vykynutí uděláme malé bochánky a necháme ještě chvíli stát. Postupně vytváříme rohlíky a to tím způsobem, že bochánek vložíme do dlaně, rozprostřeme a dlaní táhnutím do strany tvarujeme rohlík. Zatočíme a vložíme na plech. Po další chvíli kynutí nařízneme zářezy a vložíme do trouby upéci. Ještě před tím, než do trouby vložíme plech, dáme do pánve, nebo nízké nádoby  vroucí vodu , aby se rohlíky pekly v páře.  Nepečou se příliš dlouho – moje rohlíky nenaběhly tak hezky, jako rohlíky uvedené na ostatních receptech,upřímně, vypadají proti nim dost uboze, myslím, že jeden z důvodů je ten, že jsem je dělala dosti veliké a tenké – měly být menší a kulatější a také 250g margarinu, který jsem našla v originálním receptu a mých 250g nefalšovaného másla je asi trochu rozdíl. Rohlíky myslím jsou malinko těžší. Příště zkusím ubrat trochu másla.
No a navíc jsme si vzpomněli, že máme ve chlívku na polici už asi 12 let fondovač od rodičů.
fondue
Začala po něm sháňka. Děti sehnaly malou misku na líh na pískovišti, děti sehnaly nerezovou nádobu nahoru a nakonec sehnaly i samotnou mřížku pod nádobu. Je dlouhodobým stáním ve chlívku a posléze stáním kdesi úplně jinde, trochu zrezlá, ale to vůbec nevadí tomu, zkusit fondue udělat . Podobně jako u suši jsem se dozvěděla co vše potřebuji a zjistila, že díky buchtičkám se šodé mám pouze bílé víno a sůl. Sýr mám sice taky, ale bohužel ne ten nejlepší, jaký musí být na fondue …. máme jen vlastní, rozhodně nevyzrálý, ale na fondue…. musí stačit :-))) Takže do 2 dcl vína utřít stroužek česneku – ten mám taky, pak oregano, špetka sladké papriky, sůl a sýr. Vše na kamnech nechat roztát a pak….. veliká atrakce, vložit na stůl na zkompletovaný a zapálený fonduovač. Mezitím rozsvítit asi 12x svíčku,  kterou kdosi s velikou zálibou neustále sfoukával a dávat pozor, aby se nepodařilo přes obrovskou vervu sfouknout i líh ve fondovači. Mezitím uhýbat neustále šermující dlouhé vidličce odvedle – mimochodem, vidličky trvalo najít nejdéle :-))) a přestát bitku o ty tři ostatní, čí budou, protože nás je šest ! Ale večeře se vydařila, alespoň efekt byl výborný. ( Sýr se samozřejmě vůbec neroztekl a nandavali jsme si ho na kousky chleba vidličkou, ale protože u stolu nebyla společnost až zase tak noblesní, fondue znalá, ničemu to nevadilo) a rohlíky? jedli se tak průběžně a čekají ještě na snídani na marmeládu.

Komentáře

1 Veska Veska | 3. června 2010 v 14:09 | Reagovat

Zírámm …… 8-O fakticky,ty jo takto u občas vypadá u nás při první grilovačce kdy nemůžem najít gril,posléze mřížku pak není alobal a nakonec nejsou kleště a vůbec né dřevěné uhlí,ale to v grilování nezabrání a do příště najdem všechno :D
rohlíky vypadají náhodou dobře(já stejně nevím jak mají vypadat v originále) :D

2 vegereceptynakazdyden vegereceptynakazdyden | E-mail | Web | 3. června 2010 v 14:17 | Reagovat

[1]: :-D díky, nevypadají zase až tak dobře, ale chutnají báječně a nemusí na nic vůbec nic být :-))


veg
Když snáší slepice, je dobré to využít :-) Cholesterol – necholesterol ! A omeleta má tolik
vaječné houby
variací …. stále ještě nedošlo na tu pravou, obyčejnu, ohnutou omeletu plněnou zeleninou, ale dnes se mi do ní zase nechtělo, někdy příště. Dnes jsem použila formu na muffins, na houby, jak tomu říkají naše děti.  Dnes bylo vařeno jídlo pro sedm lidí, proto je asi žádoucí si množství malilinko upravit :-). Toto množství je na 12 formiček na muffins a na keramickou misku o průměru cca 18 cm k tomu. Pro běžnou rodinu by tedy asi stačila rozhodně polovina.
Pravé muffins, neboli houby z toho tedy nebyly z důvodu toho, že to byl experiment, ale i přesto, že výsledný tvar byl jiný než ten očekávaný, jídlo bylo moc dobré. I když očekávaný tvar – být to světlejší, je to velmi podobné pýchavce, i s tou vyfouklou stranou, která nastane v momentě vyndání z formy :-)
Tatarská omáčka je pak lasického receptu na majonézu, ovšem místo jogurtu je použito čerstvé podmáslí. Majonéza je díky podmáslí značně odlehčená, jemně nakyslá, myslím, že tomu podmáslí přidalo velice zajímavou a rozhodně ne špatnou chuť.
Suroviny : na houby :-): 10 vajec, 200g mouky celozrnné pšeničné, 150g strouhanky, sůl, čerstvá dobromysl, pepř, muškátový oříšek, 1 cibule, 350 ml mléka, máslo na vymazání formy. Na majonézu: 1 vejce, 250ml oleje,  1 lžíce hořtice, sůl, pepř, worcester, citronová šťáva – asi lžíce, 1 cibule, 100 ml podmáslí, asi 3 lžíce okurek nakládaných a dále brambory, sůl, kadeřavá petrželka a pažitka.
vaječné houby
Nejprve oloupeme, omyjeme, nakrájíme a uvaříme v osolené vodě brambory do měkka. Pak se oddělí všech 10 žloutků od bílků. Z bílků se ušlehá tuhý sníh, do něj se přidají za stálého šlehání žloutky, koření, mouka, mléko,strouhanka, bylinky a cibule a těsto se nalije do vymazaných formiček na muffins. Peče se ve vyhřáté troubě na 200st.
Podává se s bramborem, polité tatarskou omáčkou a posypané sekanou petrželkou a pažitkou.
Tatarskou omáčku uděláme podle tohoto receptu na majonézu.
Poté zamícháme do majolky podmáslí, citron, cibuli na kostičky a stejně tak na kostičky nakrájenou kyselou okurku. Dochutíme ještě dle potřeby solí a pepřem.
Ještě jsme se nanabažili :-)), ani dnes nebyl dezert nic jiného, než zmrzlina. Dezert po snídani byl zmrzlinový tvarohový Míša, zcela nefalšovaný, řekla bych, ani ne příliš nezdravý – prostě tvaroh s troškou cukru a trošku jinou teplotou než obvykle. :-) A po obědě pak dezert ve formě mléčné zmrzliny s třešňovou marmeládou, ale ta díky své veliké vodové složce nebyla vhodná pro dnešní počasí. Bude třeba počkat až na příští týden, až bude horko a nakonec z toho byl vymixovaný ledový mléčný koktejl – vůbec ne k zahození :-)))

Komentáře

1 Linda Linda | 2. června 2010 v 9:12 | Reagovat

Teda ty mi davas s tou zmrzkou – uz jsem kvuli tobe (a jenom kvuli tobe:) byla na zmrzline u McDonalda a jeste jsem snedla jeden kyblicek HagenDazs z mrazaku, uplne sama.

Hruza:)

2 dadaz dadaz | 2. června 2010 v 9:34 | Reagovat

no jo, taky mam v mrazaku vanilkovou od Primy – 2 litry, tak by mohlo i na miláčks neco zbýt :-)

3 vegereceptynakazdyden vegereceptynakazdyden | E-mail | Web | 2. června 2010 v 10:04 | Reagovat

[1]: :-D _To mě upřímně lidsky mrzí!!!!!!!! :-) :-) :D

4 LInda LInda | 2. června 2010 v 14:12 | Reagovat

[3]: Je to videt:) :-D


Květen už je velmi veselým měsícem, nebo alespoň velmi často bývá :-). Je více slunce, více tepla, sklízí se už větší množství druhů zeleniny a také je hodně práce.
skleník … skleník už vypadá dost vesele, sklízí se saláty,které dorůstají do cca 200g hmotnosti,
sklenik
sklízí se ředkvičky, projednocené větší, neprojednocené logicky menší. Přesazují se rajčata na svá místa ve foliovnících a i ve skleníku už dostávají své místo jak rajčata, tak papriky. Předpěstovávají se stále nové a nové várky salátu, začínají vyjíždět fazole, kvůli teplu předpěstované v samostatných kelímcích, stejně tak okurky nakladačky a všechny druhy cuket, dýní a tykví.

ředkvičky
salát
foliovník… do foliovníků se přesazují už na své místo rajčata a pomalu a p
ostupně se sbírá zasazený salát. K rajčatům se zapichují tyčky – tak veliké, jak dovolí výška foliovníku. Zatím je rajče příliš malé, aby se k tyčkám přivazovalo. U rajčat vyštipujeme již pečlivě první mezivětvičky – je to důležité, protože, když rajče povyroste, tyto první mezičlánky vypadají jako spodní větev, velmi zesílí a pak nám z rajčete vyrůstá nežádoucí, velmi silný spodní druhý a třetí stonek.
Zasazené kedlubny jsou už ke konci května ke sběru.

záhony venku…. na venkovních záhonech se pečlivě vysazuje do rýh pórek, vysazují se ven
zahon
přepěstované dýně, cukety, ačokču a fazole, ale to pouze na úplném konci května a pouze v případě, že už podle předpovědi nebudou větší noční mrazíky. Vysévají se do volné půdy okurky nakladačky.  Mezi vysazené tykve a cukety je vhodné dát mulč, ať už ze slámy nebo čerstvě nasekané trávy, v každém případě musí být vrstva dost vysoká a neustále se postupně, jak rostlina roste – navyšovat. Nemáme rádi piliny, protože odebírají z půdy svým rozkladem příliš mnoho dusíku. Vyséváme tuřín, červenou řepu, keříčkové fazole.
Vysazujeme ven všechny nahrnkované  – nakelímkované košťáloviny do čerstvě doupravené půdy. Půda je těsně před vysazením znovu převláčena bránami, případně ještě jednou projeta kultivátorem, aby se zbavila veškerého plevelu. Košťáloviny už jsou dost
pole
veliké na to, aby se v takto čisté půdě daly krásně ručně plečkovat a mají před plevelem dost veliký  náskok, aby jim vyrostly při občasném plečkování dost veliké listy a pokryly postupně meziřádky.
dyně
Naváží se hnůj a kompost do vyvýšeného okurkoviště, kam se okurky také volně vysévají. Stejně tak se doupravují komposty a hnoje, kam se vysazují tykve a dýně. Jak volně, pouze semeno, tak i předpěstované v kelímcích. Předpěstované jsou větší jistotou, ale v dobrý rok dokáží semínka, zasazená v první polovině května bez problémů na konci května dojet ta předpěstovaná – jedná se tedy o dýně a cukety.
pažitka
Sklízí se první řapíky reveně – rebarbory, ožíná se tráva pod rybízy, plejí a kypří se jahody. Sklízí se pažitka. Brambory jsou již zasazené a čekají na to, až vyjedou a budou alespoň deseticentimetrové, aby se mohly poprvé  projet znovu přikopčovací radlicí a trochu se usměrnit plevel.
pampelišky
V okrasné zahradě už kvetou tulipány, vyrůstají postupně ostatní druhy cibulovin. Vyrůstá a nabírá na květ arnika, přesazujeme už do
st veliké sazenice slunečnice, které sázíme do velikého kola jako přírodní zástěnu. Kvetou pampelišky, což je čas na výrobu domácího pampeliškového vína a medu.
dobromysl
Bylinky… v květnu sbíráme a sušíme petrklíč, kvetoucí nať kontryhelu, jitrocel a kopřivy. Krásně už narůstá dobromysl, meduňka i tři druhy máty.
Před domem v budce se nám usídlily sýkorky a v květnu už opečovávají svá mláďata.
budka
sykorky
Vzadu za domem se ve vodě v plachtě usídlila ke své reprodukci ropucha a děti postupně sledují její reprodukční vývoj. :-)
vajíčka
vajíčka
pulci
pulci
a naše pipky už se prohánějí venku a snášejí oranžová vejce :-)
kohout


Komentáře

1 HaF HaF | Web | 5. června 2010 v 0:10 | Reagovat

Dík za pohlazení na duši, pěkné stránky, krásné fotky, úžasná pohoda. Vím, že za tím vším je především spousta dřiny, a možná proto tiše, upřímně závidím každodenní kontakt s přírodou. Určitě budu nakukovat častěji – jsem malinkatý zahradníček, začátečník!!! 8-)

2 vegereceptynakazdyden conovehonakopci

Díky moc, většina zaačíná jako malinkatý zahradníček :-), je fajn, že je to pro vás inspirací, pro lidi, kteří zemědělstvím vydělávají peníze je to spíše k pousmání, ale i my žijeme a i jsme už našli alespoň nějaký náš přínos pro okolní společnost:-) Když vedle jede ten obrovský traktor a jsou sena a chudák traktorista tam musí celý den sedět a pak najednou vidí někoho, kdo tam seče a obrací s koňma, v tom horku, jak je rád, že je kde je :D

VGN
Dnešní snídaně patří,  krom doby, kdy jsem jí připravovala, mezi jednu z
vodové rohlíky
nejoblíbenějších. Obyčejné vodové křupavé rohlíky a velmi oblíbená pomazánka z cukety. Mám jí ráda proto, že se hezky připravuje, výtečně chutná a navíc je to zeleninová pomazánka, která neprošla tepelnou úpravou, podle mě – jednoznačné plus !
vodové rohlíky
Na rohlíky je obrovské množství receptů – tento recept je velmi jednoduchý, nicméně velmi chutný. Výsledné rohlíky jsou světlejší, jsou křupavé a chutné jak na sladko, tak na slano. Pokud by někdo dělal z bílé a ne celozrnné mouky, měly by se rohlíky podobat klasickým konzumním rohlíkům z obchodu. Pokud se použije mouka celozrnná, budou tmavší a také ale křupavější !
S těstem se velmi dobře pracuje, je hebké, vláčné, jediný menší problém vidím v čase a fyzické síle – rozhodně pro tento recept preferuji robota, neboť těsto, kde se smíchá mouka s olejem má tendenci hrudkovatět a musí se dlouho a dostatečně temperamentně hníst, aby nakonec bylo skutečně hebké a vláčné. Výsledek ale stojí za to!
vodové rohlíky
vv
vodové rohlíky
suroviny na rohlíky na 28 kusů cca 48g vážících rohlíků:
1 kg mouky, 35g droždí, 520 ml vody, 20g soli, 10g cukru, 40g slunečnicového oleje, tuk na vymazání plechu, mák na posypání rohlíků.
vodové rohlíky
vv
Nejprve je třeba udělat kvásek z trochy mouky, droždí, cukru a vody. Kvásek znamená, že se prostě smíchá trochu mouky, droždí, cukr a tolik vody, aby těstíčko bylo husté a nechá se na teplém místě vzejít. Poté se do mísy vloží zbytek mouky, olej, tento kvásek sůl a voda a vše se řádně prohněte. Nechá se vykynout. Po vykynutí – je jasně poznat, že těsto je již vykynuté a stačí mu na to zhruba hodina, po vykynutí si tedy postupně bereme na vál části těsta, těsto tence vyválíme, nakrájíme na čtverce, ty pak ještě na trojúhelníky a tyto trojúhelníky rolujeme od širší části k vrcholu. Rohlíky pak poskládáme na vymazaný plech – poskládáme tak, aby měly mezi sebou zhruba 2cm místa. Rohlíky potřeme vodou za použití buď ruky nebo mašlovačky a posypeme mákem – rukou jemně mák zatřeme do rohlíku. Nemažeme vejcem.
Plech ještě necháme kynout, minimálně 15minut. Někdy je však těsto natolik živé a bujné, že budeme muset dobu dokynutí zkrátit, aby rohlíky neodešly z plechu.
Pečeme na 200st. C, dokud nejsou světle růžové.
Tato pomazánka z cukety vznikla jako častokrát – touto cestou : inspirace, nouze, odvaha :-)
Jedna velmi dobrá kuchařka, mi dala recept na takzvaný „tatarák z cerie“. Cerie je kupovaná kostka z červené pšenice, je to náhražka masa, která vypadá trochu jako junior. Je velmi dobrá, ovšem je také poměrně drahá – přiměřeně, cena není hlavní důvod, proč jí nepoužíváme,
ale hlavně je to náhražka, z našeho pohledu zbytečná, navíc k sehnání minimálně 60km od nás, což je důvod třetí a také dost zásadní. Takže jsem přemýšlela, jak pomazánku zachovat v přibližné kvalitě a konzistenci a přitom změnit zásadní surovinu. Zkoušela jsem nastrouhaný ovesný karbanátek, ale mnohem více se nakonec osvědčila cuketa a myslím, že to má nakonec i hodně pozitiv navíc.
tatarák
Na pomazánku je třeba: 1 menší cuketa – asi 20cm dlouhá, 125g kečup, nebo rajský protlak, 125 g hořčice obyčejné, 1 větší cibule, 50ml oleje, trochu kyselých okurek, lžíce sojové omáčky,  sůl, pepř.
Samotný postup už je velmi
tatarák
jednoduchý. Cuketu oloupu a nastrouhám na nudličky. Ne na úplně jemném struhadle, cibuli nakrájím na půlkolečka a vložím oboje do mísy. Přidám všechny ostatní suroviny. Sojové omáčky a worcesteru je psána jedna lžíc a. Ideální je, když má pomazánka nebo možná spíše pomazánkový salát, čas se trochu rozležet, alespoň 20 minut. Lze podávat hned, ale rozleželý je lepší ! Ideální je na namazaném másle, na chlebu či rohlíku, to už podle každého gusta.
veg

Smažené žampiony a smažený květák, nejoblíbenější jídla našich dětí.  Žampiony vždy
žampiony
loupu – prý se loupat nemusí, mě to přijde nějak přirozenější, jak jsem zvyklá z ostatních hub. Prostě loupu :-) a také mám raději menší, obalené a smažené s celou nohou.  Brambory existují na mnoho způsobů, ale zrovna dnes byla chuť na ty nejobyčejnější z obyčejných, vařené, osolené. ( já upřednostňuji s máslem, zbytek rodiny s majonézou a protože teď mnohokrát vyhráli oni, příštích pár brambor bude hezky s máslem). A samozřejmě nezbytný hlávkový salát !
suroviny: 500g žampionů, brambory, majonéza,strouhanka, vejce, sůl.  hlávkový salát, na zálivku – ocet, voda, sůl, pepř, cukr,
Nejprve oloupu, nakrájím a vložím do hrnce do osolené vody brambory a necháme uvařit. Žampiony oloupu, obalím v dvojobale – rozkvedlané vejce s trochou mléka a soli a poté ve strouhance. Smažím na rozpáleném oleji. Hlávkový salát na klasický způsob, se zálivkou z vody, octa, cukru, soli a pepře.

zmrzlina
Dnes byl ten slavný den, kdy k nám byl dovezen ten slavný zmrzlinovač ! Tedy bylo to včera, ale protože musí 12 hodin stát, jako by to bylo dnes. Na hádanku dost slabé – uhodl hned první :-)Děti skoro nedospaly, ještě že tam byla ta lhůta 12ti hodin, jinak by dnes byla zmrzlina k snídani a já bych tento blog mohla ihned přejmenovat na vegetariánsky – nezdravě ! .-))( no, už se tomu pomalu blíží i tak :-))
veg
Dnes se mi podařilo naplnit ty připravené chleby na fazole, co  bohužel nebyly :-),
česnečka
alespoň pomazánkou, která je výborná, ale ne každému chutná. Je z tvarohu, ale zaočkovaného syrečkem, v podstatě se jedná o mezifázi výroby syrečků. Děti tvrdí, že chutná úplně stejně jako romadůr, který se ovšem vyrábí úplně jinak, což ale vůbec nevadí :-)) Rozbalit zbytek tady»
veg
Na dnes byly veliké plány, upečených 5 malých kulatých chlebů na fazole v chlebu, ale z
kokosova
toho nebude nic, chleby budou ráno plněné pomazánkou, protože občanská povinnost je občanská povinnost :-) a podruhé v jednom týdnu vstávat ve čtyři jsem odmítla. Takže naše kulturní vyžití – totiž volby, nám vzalo 7km na kole tam, 7km zpátky, mezitím navštívit všechny po cestě, návrat v půl destáté, místo fazolí rohlíky a pomazánka a jablka a minerálka a ve volební místnosti pak malé párty :-) – koláč a pivo slavících na hřišti. Systémy v hlavě se prostě boří, plány padají, ale dobrý výlet, odvoleno, najedeno a vespolek usnuto :-)
Uvědomila jsem si, že zde používám  pojem pšeničná mouka celozrnná, pšeničná přesátá , špaldová celozrnná a přesátá a žitná celozrnná a přesátá. Když si představíme nás před  lety, měli jsme sice povědomí o tom, že takové mouky existují – upřímně přiznáváme, že o špaldě jsme nevěděli vůbec nic a asi bysme i hodně váhali co odpovědět, zeptal-li by se někdo, co to špalda je.  Během posledních  let se ale díky používání čistého zrna a vlastnío mletí naše povědomí o obilí hodně změnilo. Aby si každý dokázal představit co se pod kterým pojmem skrývá, zkusila jsem nafotit těch  několik druhů obilí, které používám ve své kuchyni, zkusím ho trochu popsat ze své vlastní zkušenosti a ráda bych přidala i něco o mouce z DOMÁCÍHO VŠEVĚDA, vydaného v roce 1925 v Praze, v nakladatelství Šolc a Šimáček.
Na první fotce jsou vyfoceny tři druhy obilí, které používáme na vaření, pečení. Na obrázku níže je v horní třetině potravinářská pšenice, vlevo je žito a vpravo je pšenice špalda.
obilí
Žito se od pšenice velmi výrazně liší už na pohled. Obilky jsou mnohem delší, je spíše šedivé, než světle hnědé. Pšenice a špalda, pokud je má neznalý obilí v ruce každou zvlášť a nevidí na tu druhou, leckdy je nerozezná. Pokud ale je položí vedle sebe alespoň v tomto množství, jako na obrázku, je už napohled naprosto jasný rozdíl. Potravinářská pšenice je tmavší než špalda, je menší. Špalda je na pohled hladší.
Na dalším obrázku je přesátá mouka – to znamená, Rozbalit zbytek tady»
veg
Dnes byl rozhodně odpočinkový den:-), nešel celý den internet, máme prázdniny a děti
vaječný chléb
chtěly zásadně palačinky, které jsou tady už jednou, navíc jsem neměla chuť na žádné palačinkové variace, takže dnes přidám jen fotky vaječných chlebů. Je to takové rychlé rychlojídlo , které je rozhodně nezdravé, tuk, cholesterol, kečup…… ale co se dá dělat, je to občas :-)))) Ale těším se na další jídlo, mám vymyšlenou a už zpola připravenou dobrotu, kterou mám moc ráda, takže zase večer :-)
Včera jsem jen dostala hroznou chuť na nějakou zpětnou vazbu, dostala jsem od Lindy fotky chleba, už dvě a oba chleby byly nádherný !!! tak jsem založila toto fotoalbum, nic složitého, jen napsat vpravo nahoře přezdivku chleb a heslo fotky
adresa je tady  FOTOALBUM,
suroviny na dnešní vaječné chleby: vejce dle počtu chleba :-), sůl, chleba – raději ne domácí – je příliš savý a na topinky a smažené chleby vůbec se příliš nehodí. Takže nějaký odleželý kupovaný je ideální. Tuk na smažení, kečup, obě hořtice a nakrájená cibulka na jemno.
Nic složitého :-)

Chleby se obalí v rozkvedlaném vajíčku se solí a osmaží. Ozdobí kečupem a hořticemi a posypou cibulkou.