Krása je pomíjející, blbost je věčná, jak říkával můj dědeček a posléze i tatínek. Kdyby náhodou někdo měl z jakéhokoli důvodu nějaké – jakékoli video z této stránky, stažené a poskytl by ho, dostane medaili !
díky moc
Dobalíkovali jsme poslední balíky a vydali se do rybníka, abychom ze sebe spláchli prach. Po návratu přišla Ester, že její Márinka, jalovice, kterou si odchovala od narození, že bude rodit. Pan domácí to zkontrolovala šel si po své práci. Já tam naštěstí nebyla, protože bych běhala s porodníma provázkama kolem, volala na pana domácího, ať už jde, ať už jí pomůže….. A tak vše proběhlo v naprostém klidu. Byla tam jen Ester, která si Márinku natočila a pak nám jen přišla sdělit, že máme tele. „Nebyl problém, tak jsem vás nevolala“, pravila. A tak kdo chce vidět naturální telení, viděno hledáčkem třináctiletého dítěte a prvních 15 min. života telete, máte možnost.
Máme doma Müllera a Thürgaua – jsou fakt krásné. Kdo si přečetl úvodník Báry Bořánkové z jarního čísla jejich časopisu Horseman, nemůže už Indickým běžcům říkat jinak, než názvy nějaké pěkné láhve (mimochodem nejvtipnější úvodník, jaký jsem kdy četla). V sobotu přijedou další čtyři kachňata a pro ty vybíraly jméno děti – Opat, Primátor, Krakonoš a Frisco. Oni fakt žerou slimáky! A jsou krásný, už jsou to holky odrostlejší a pozorovat je vydá za dvě televize. Nejlepší jsou momenty, kdy si chudinky slepí zobák slimákem se svazkem trávy a snaží se půl hodiny tu trávu zlikvidovat, aby mohly na dalšího slimáka. Indičtí běžci jsou opravdu Boží dar! Přírodní konvertor. Rozbalit zbytek tady»
Termín porodu krávy dávno za námi a Máří se promenáduje vyzývavě po pastvině s břichem. Už jí to nemůže být příjmený, ale dělá jakoby nic a pan domácí znaleckým okem poznává, že to nebude ani dnes, ani zítra. Kéž by se mýlil. Na návěštěvě jsou další tři malé děti, kterým naštěstí chutnají vejce. Už jsem vyzkoušela čočku, rizoto, pomazánku, ale vždy to skončí u chleba a vejce. No týden je dlouhá doba, uvidíme, kam je hlad posune. Dnes jsem vyměkla a dojeli jsme dolů do kravína pro mlíko, aby měly ráno alespoň jogurt, protože rakytníkový džus, čokoláda, müsli tyčinky, palačinky i skvělá smetanovo máslová polévka z jejich zásob už došly, ale drží se statečně. Jsou to drobnosti, které člověku připomínají jeho jistoty – stačí vlastní láhev a nevadí, že je v ní voda. Stačí vlastní růžový toaletní papír a přebije to kadibudku. Je docela prima pozorovat, jak ty jistoty postupně ubývají a mění se za nové, prirozené novému prostředí, například když vstávání před sedmou spousta nových vjemů posune až před devátou. Na určité věci si člověk zvyká celkem rychle.
Rychlá buchta s kakaovými boby a syrovátkou
Dneska vkládám recept na rychlou buchtu, která je místo mléka zadělávaná syrovátkou. Na chuti to buchtě nijak neubírá, naopak. Uvnitř buchty jsou kakaové boby. 
Potřebujeme: 4 vejce, 3/4 hrnku oleje, 1 hrnec cukru krystal, 3 hrnky celozrnné přesáté pšeničné mouky, 1 prášek do pečiva, trochu vanilky, 1/3 hrnku kakaových bobů drcených, 2 lžíce kvalitního kakaa, 320 ml syrovátky.
Nejprve pečlivě našleháme vejce s cukrem, přidáme olej, kakaové boby, kakao. Přisypeme mouku a prášek do pečiva a zároveň opatrně přiléváme syrovátku.
Vymažeme tukem pekáč plech s vyššími okraji, vysypeme moukou a těsto na plech nalijeme – pomáháme si stěrkou. Dáme péci na 180 °C a hlídáme, aby se nezačal pálit svrchu.
Pokud se vám líbí sladké recepty na této stránce, lze si stáhnout e-knížku se sladkými recepty – čisté vařivo bez fotek.
Dnes máme celkem úspěšný stavebnický den. Stavebně destruktivní den – pan domácí urazil 700 km a přivezl Juraje. S půjčeným autem, půjčeným vozíkem a půjčeným řidičem. Ve středu. Jura se aklimatizoval a dnes byl vpuštěn do stáda. Jura žil s mámou a tetou a megery naše stádní dosud nezažil. Tak si to dnes užívá a pan domácí s ním. Spravuje ohrady, prasklá břevna, přeražená prkna a Jura hlavu neskloní a neskloní, Sláva nepřestane a nepřestane říjit a Lesy odmítá zapomenou, že již před dvěma měsíci kdesi nechal kulky a před Jurajem si Slávu hájí a ta si evidentně vybrala právě Juru, protože je hezky vymydlenej – chudák holka, taky je bez kulek. Rozbalit zbytek tady»
Dnešní den byl skvělý. Před pár týdny mě požádala známá, že by potřebovala pro děti v družině udělat dvouhodinovku a naučit je dělat sýr. Tak jsem si řekla, proč ne. Čas mám, sousedská výpomoc je vždy dobrá. Tak jsme s dětma udělaly čerstvé sýry a goudu. Sýry jim zrály a za měsíc ochutnly svou goudu a daly ochutnat i rodičům. A tak zavolala známá, že by se rodiče taky chtěli naučit dělat sýry. A protože bylo rodičů hodně, rozdělili si to na minulé úterý a na dnes. Bylo to nad mé očekávání – příjemné. Pevně doufám, že všichni kolem budou jezdit do kravína pod kopcem, kde je k dispozici celý den plnotučné chlazené mléko za dvanáct, že se všichni naučí dělat obyčejný měkký sýr, polotvrdý sýr i goudu. Už sýry děláte? Zapojte se do mikroblogu na fóru, zajímají mě :) odkaz zde, stačí si vytvořit své vlákno. 
Že konečně využiju svůj nový pH metr, který vypadá krásně a určitě funguje krásně, ale všechny krávy mají břicho až do Krkonoš a nemůžu ho zkusit, protože mléko je zasušené, a krávy ne a ne rodit. Že přijdou každou chvíli fantastický formy na goudu z Holandska od drahého Henryho, který mě v odpověď na každou mailovou komunikaci – rozuměj objednávku, tituluje drahá Kláro, a že zítra přiveze pan domácí skvělého koně. Taky doufám, že někdo bude mít navíc Indického běžce, že ho bude chtít vyměnit za špenát a vajíčka a že mi pak bude žrát slimáky. Ten běžec, ne majitel. Že zvládneme přezkoušení, a že se mi už nikdy nestane, to co dnes. Abych s Ester počítala lineární rovnice a moje dcera mě musela s klepáním na čelo upozorňovat na to, kde mám chybu.
A pak bych si taky přála, aby mi bylo naprosto jasné, jestli v celé knížce o mléku psát ve druhém pádě sýru nebo sýra. Oboje je platné, ale co vybrat? Vyhlašuji anketu!
Miniaplikace
Nakonec interní sdělení a omluva. Omluva za to, že dnes nešla stránka, byla to vina jednoho pluginu a ten likvidujeme s okamžitou platností. Znamená to, že se už nemusíte přihlašovat na stránku. Vše je nyní dostupné un block.
Když tu byla o víkendu Saša a říkala, že bychom si mohli osmažit k obědu pampelišky, byla jsem více než skeptická. Ale semínko zaseto a dnes na ně došlo. Kdo má rád degustační hádanky, doporučuji udělat a nesdělit okolí, o co se jedná. Je to velmi podobné chuťově, ale podiv – i konzistencí jedné surovině. Nebudu psát které, abych nezkazila kouzlo okamžiku. V každém případě, překvapil mě výsledek, a to velmi. Určitě jsme je neměli naposled!
Rozbalit zbytek tady»
Dnes jsem Saše přesunovala doménu na jiný hosting, a když jsem vše přesunula, objevilo se na monitoru hlášení:“ Váš požadavek byl přijat a co nejdířve ho vyřídíme“ a já četla “ Váš požadavek byl přijat, nevíme co dříve!“ Tak přesně v tomto stavu se nyní nacházím. Takže tento článek bude velmi krátký, dort bude stručný a jdu zase třídit mák :).
Rozbalit zbytek tady»
Nejprve ze všeho veliké poděkování všem z okolí, kdo reagovali na loňskou prosbu a věnovali nám odkopky rebarbory. Všechna se chytila parádně a už jedou krásné tlusté rebarbory jako blázen. Můžu za to letos nabídnout arniku nabo medvědí česnek. Obě se mi hezky rozrůstá.
Rozbalit zbytek tady»







