Author Archive





Komentáře
Vítej zpět, Kláro! Houstičky vypadají krásně a hlavně jednoduše, člověka to láká se do nich pustit také. Já se ale přiznám, že z kynutého těsta mám stále respekt a ještě se s ním trochu bojím pracovat. Snad se letos dostanu k tomu zkusit aspoň vánočku!
tak aŤ vám to rychle staví ![]()
housky vypadají úžasně ![]()
zdravím po dlouhé době na kopec….jůůů houstičky, vypadají velmi mňamózně…asi budou na víkend…..už se těším na další povídání a receptíky,…a přeju ať už bydlíte tak jak máte pod novou střechou…mějte se moc hezky pherenis
Teda housky jsou jak od pekaře,cítím tu jejich vůni ![]()
Prvořadé je teď pro tebe bydlení ,takže ať už máte střechu nad hlavou hotovou .
Takové housky opravdu každý pekař neumí ![]()
Ahoj Klárko! Zase jsem se tu pokochala úžasnou a inspirativní domácí kuchyní. Dlouho jsem tu nebyla a o hodně přišla
Pořád to tady tak krásně voní … čím dál tím lépe
Ať se vám všem daří!
[1]:Děkuji, já myslím, že mírná pokora neuškodí, respektu ale netřeba – kynuté těsto nakonec zjistíš, že je jedno z nejjednodušších. I když pravda – dobrý robot tomu hodně pomůže
)) ![]()
[2]: Děkuji – jsme opravdu v docela veliké zkoušce, je tu trochu zima
), ale vzhledem k tomu, že děti to berou s nadhledem, nelze jít horím příkladem a stěžovat si
)). Trochu jsem ale začala propadat panice, když se včera ráno nejmenší dítě vzbudilo a zeptalo se, kdy už bude padat sníh?
)) Když vše dobře dopadne, příští pondělí se nastěhujeme- nemůžu se dočkat
)
[3]: Moc děkuji, taky se těším, že už bude víc klidu a zase se do toho pustím něja vehementněji
)
[4]: Díky Vesko – upřímně, když jsem je dala na stůl, veškeré tělní čidla si žádala svou porci – neodolala jsem a hned několikrát !!
)
[5]: Děuji moc za přání, zase chytám trochu slinu
), už tu není tolik pomocníků a tak se tak nějak začíná vařit snadněji
)), ale bylo to příjemné – komplimenty, jeden by si na to hned zvyknul. Krásný den …. ![]()
Krásně voňavé a lákavé houstičky, na kterých jde vidět, že byly pečeny s láskou a péčí. Takové housky se prostě v krámu nekoupí ![]()
Přeju vám všem na kopci, ať máte útrapy z provizorního bydliště a bez dojící krávy rychle ze sebou a a´t hlavně vše ve zdraví přežijete.
Houstičky jsou krásné, pro mne velmi známé, protože jsem se jich v životě napekla plno. Mám pět dětí a když byly menší a pak když dorůstaly, hlavně kluci, bylo to optravdu rychlé a dobré jídlo. Hlavně na výlety a procházky. Někdy jsem ze stejného těsta udělala placičky, naplnila je čímkoliv a upekla z nich pirohy. Náplň byla zeleninová, sýrová i ze zbytků masa, celé posypané semínky… Ať se rychle bydlení vylepší.
[11]: Děkuji, snad už se bydlení v chalupě blíží. Už se dočkáme
a housky vřele doporučuji, vůbec nejsou složité a pak je radost se na ně jen dívat ![]()
[12]:Děkuji moc. To je výborný nápad s pirohy. Určitě to vyzkouším. V sobotu jedeme na slavnostní zahájní školy, tak bych mohla do vlaku. Housky jsou opravdu moc fajn – jsou výborné, levné a rychlé. Naprosto ideální situace ![]()






Komentáře
To je ono,takto si přestavuji dort od tebe,prostě žádná okoukaná přes kopírák nudná věc,nejsi žádná cukrářka takže nikdo nebude posuzovat tvůj dortík jestli je někde hrbatý nebo né,je tvůj osobitý a od srdce dělaný s láskou pro rodinu a pro tebe s dostupnými(i nedostupnými)surovinami víš,takže za mě máš jedničku ![]()
není umění dělat kumšt ve vybavené kuchyni s moderními pomůckami a potahovkou víš ![]()
a doufám,že chutnal tak jak si představuji ![]()
[1]: „jestli je někde hrbatý nebo né“ , no obávám se – jestli někde bude alespoň trochu rovný
a chutnal výborně – měli jsme ten den v nohách 25km a najitý poklad
a dort doma nebyl očekávaný, taže rozhodně nezklamal !!
No vidíš,nejdřív utahat a pak zblajznou všechno
dobrá strategie
mám někde napsaný receptík na
piškotový nákyp či dort s malcaem/nebo kakaový/
tak až jej najdu napíšu recept,děti když byli malé jej milovali,večer jsem naplácala do mísy a druhý den byl jedlý,žádné extra plácání a suroviny -mléko,puding,máslo a tvaroh a malcao/to nebylo k sehnání tak kakao a dávám je pořád/







Komentáře
tohle jsem nikdy nedělala,takže si píšu recept a až dorostou cukety udělám,momentálně mám poslední dva kousky,ale spoustu malejch ![]()
jo a podobně dělám okurky ty obr přerostlé





