Author Archive

Komentáře
Švestky s mákem – kombinace, která nezklame!!!
Jen aby se letos urodilo, tady u nás na Hané zatím nic moc.
Souhlasím, že tato kombinace nikdy nezklame.
A jdu raději spát, na to se nedá v takovou noční hodinu koukat. ![]()
který blázni jsou skoro o pulnoci vzhůru – kromě mých dětí- ?![]()
„oldýs goldýs“ starej dobrej koláč, no, do svestek daleko ![]()
upřímně musím přiznat, že jsem to taky psala už dost pozdě a naštěstí !!!tady už zůstalo jen pár okousaných okrajů. Bláhově jsem si myslela, že máme snídani !! ![]()
I po ránu mě tohle dostane,jak mák moc nemusím tak tuhle kombinaci jsem ještě nedělala to přiznám a strašně mě láká
jen hned po ránu neslintat ![]()

















Komentáře
Máš pěknej květák,krásně bílej
to je jedna z plodin kterou nevypěstuji protože mi jej napadnou mšice a nebo zežloutne,
zakrývat plody lupenama a sypat popelem
/eko ochrana/se neosvědčila a stříkat jej nechci,stejně pak zapomene vyrůst takže je jen polívkovej ![]()
takže musím do zahrady k soukromníkovi,ten sice nemá úplně bio
ale polobio
ale tvůj recept vypadá dobře ,tohle teda neznám ![]()
[1]: no, já jsem to taky do včera neznala
, ale pak mě to napadlo ![]()
a z těch květáků mám taky moc radost, přikrývám je spodním lupenem,to jo, na fotku jsem odkryla
, ale jinak žádná jícha, ani popel nic. Jen voda.
Tak ti závidím,asi u vás nejsou mšice a nebo je spíš neumím vypěstovat,ale tohle mě netrápí,nemusím umět všechno ![]()
Ve středu kupuji květák ![]()
[3]: ne, určitě to nění uměním. Je pravda, že tady mšice nejsou a ani slimáci, jsme dost vysoko – klepu, klepu. Jdou nám tu dobře košťáloviny vůbec, cibule, česnek, ale třeba nevypěstujeme krmnou řepu, tak raději pěstujeme krmnou mrkev, která vychází pěkně. Asi má každá půda něco jiného a my zatím nezjistili, jak jí pomoci k lepší řepě
.
A já to mám stejně s lilkem
také zatím kupuji !!! ![]()
Dnes jdu zkoušet toto jídlo, akorát nemám to koření 7spice, ale tak si rozdrtim to, co mám-hřebíček,muškát.oříšek, pepř, nové koření…a budu mít 4spice..
Jsem na to zvědavá, asi také předem květák rozeberu na růžičky , vcelku se mi zdá, že je to takové nepraktické..ale uvidíme.
Dám vědět, jak to dopadlo, a jestli chutnalo…i když mě to bude chutnat 100%ně ![]()
[5]: přesně stejně jsem také dlouho uvažovala -rozebrat či nerozebrat ?
)) ale nakonec jsem chtěla prostě ten výsledný efekt té červené hlavy
, s tím, že růžičky samotné udělám jindy a myslím, že to budou dvě různá jídla, protže růžičky se hezky orestují celé, kdežto květák je uvnitře jen chycená, když se dělá celá hlava. Ale je pravda, že na plotýnce v pánvi je to nepraktické, zvlášť, když je veliký ![]()
Takže…květák jsem tedy rozebrala, a vše dobře dopadlo
jen té omáčky bylo nějak moc, příště jí udělám o pár lžic méně, nebo spíš méně naředím, ale je to fakt dobré!!! Teď ještě aby to chutnalo i příteli…ale co, já to kdyžtak zdlábnu..
D
Tak příteli to chutnalo moc a moc, což jsem vůbec nečekala..
takže zakládám mezi oblíbené recepty…kuju![]()
Včerá byl k večeři květák alá květák z kopce …
Výsledek,všem chutnal a byl výborný,koření jsem teda taky trochu improvizovala ale výsledek mě docela překvapil,jednoduché a výborné a co víc masařům chutnal taky ,pro nás omáčky není nikdy dost,sem ještě přidělávala ,chlapi v něm ctěli květák utopit ![]()



Komentáře
Teda tohle máš jako já,manža nejí kopr a děti houby ,takže si musí houby vyndat a kopr si dám jen já na talíř ,už jsem z houbama polívku dlouho nejedla a rostou ,jen to chce jít do lesa
![]()
Jahody už začly zrát jen bojuji kdo sklidí já a nebo slimáci ![]()
Zase zmrzlina…mňam.![]()
Tak jsem si vás představovala jako útlou horskou žínku – kost, šlachy a kůže, ale jak tu stále čtu o těch vejcích, másle, smetaně….
![]()
Já to nejim !!!!!!!! jenom ochutnávám, jenom ochutnávám
)) ale k útlosti daleko .-(
Jedno moje dítko nejí houby, druhé kopr
Dělám kulajdu bez hub i bez kopru. Pridávám tam trochu tymiánu – místo kopru a dělám do ní ztracená vejce.



Komentáře
Tvůj chleba vypadá naprosto dokonale,takže upečeno máš užívej volna ![]()











Komentáře
Slintám ráno a stejně tak i večer,fakt asi k tobě jen s plným žaludkem,úplně cítím tu vůni jídla a pohody ![]()
Strasne moc sa mi paci Vas blog, receptiky, netradicny zivotny styl, aj nasa spolocna zaluba v peceni chleba doma… K cibulacke som chcela len jednu poznamku – raz v pripade takmer prazdnej chladnicky som ju varila tiez a nasla som kusok hermelinu. Pokrajany na kococky do horucej polievky ju robi uplne neodolatelnou…
[2]: Moc tě zdravím a moc děkuji – to je milé !!!
Rozhodně mě moc baví péct chleba
)
a s tou polévkou, souhlasím, hermelín mě nenapadl, to rozhodně zkusím. Myslím, že cibulačka má velmi vřelý vztah k sýrům, nejlépe k těm, co se trochu táhnou. ![]()





