Knihy
e-knihy Domácí mlékař
FB skupiny

e-knihy

Domácí mlékař

Archivy
Rubriky
Knihy
Domácí mlékař
Kurzy pečení chleba

Domácí mlékař

Archive for the ‘Vegerecepty’ Category

Přijel tesař, milý Lojzo, milý Lojzo, milý Lojzo, přijel…… zpívám si spolu s Lízou a veškeré čekání
lečo
na tesaře je zapomenuto, protože ten průvlak v chalupě a sloupek pod ním, co tam zůstalo včera večer
po tesařovi se synem, mě naplnily vlnou euforie !!! To mi bohatě stačí. I kdyby už nepřišli, jsem naprosto uspokojená. Ten sloupek se mi tak líbí, že mi ani nevadí, že samotnou střechu budou dávat až příští týden :-))))). Navíc pan domácí pořídil komín, takže už se nebudu pravidelně pálit do hlavy o rouru, která vedla od kamen uprostřed místnosti až do zdi zhruba 3m,(to mi taky nevadí, že je zatím složený za kurníkem, už tento stav je opět naprosto uspokojivý :-)) a  prý bude i nová podlaha dřevěná, v což jsem už vůbec nedoufala a koček mi pochválil jídlo v komentáři, sice to trochu nadnesl :-))), ale mám z toho radost a navíc to večerní bulharské lečo – moje snad nejoblíbenější jídlo !!!!, prostě večer dnešní je líbeznýýýý!!! Read the rest of this entry »

Další hlava rodiny, tudíž další dort. Co jsem si zavařila, ať si navařím … :-))
dort
Ale péct se mi vůbec nechtělo, takže tentokrát dort nepečený. Nevím jak se mu říká, u nás prostě nepečený dort! :-). Ideální v tom, že do něj přijde, co je právě doma :-)), takový pes a kočička. Chtěli jsme nakonec flambovat, ale nějak to nevyšlo. Dort hořel hodně málo a když už hořel, nejmladší zavelel „foukat“, pak začal foukat sám a vymodlený plamínek zhasl. Tak jsme tam prostě zapíchali sirky, aby to bylo ohni, potažmo svíčkám alespoň podobný. Read the rest of this entry »

Rychlý oběd, kostičky cukety – vůbec si říkám, jak je cuketa báječná zelenina. Na slano, na sladko,
čína
pečená, vařená, smažená, syrová – prostě ideální jídlo. A stále se dá připravovat tak, že není vždy jasné, že je tam cuketa přítomná…. je jich hodně, už se i sterilují, mám je prostě ráda.

CUKETOVÁ SEKANÁ S BRAMBOREM

2. srpna 2010 v 21:08 | Klára |  Obědy

Jsem bohužel nějak unavená :-), ale stále si spolu s Pollyanou říkám – je to dobré proto, že se pak člověk těší na zimu. Tesaři snad už dorazí :-))))))), my se vystěhujeme z kurníku a bude více chuti psát a vařit nové věci. Teď jsem vskutku ráda, že uvařím již vařené a upeču již pečené :-)). Náš čeledín nás na chvíli opouští, ubude báječných komplimentů a zítra pokračuje náš narozeninový maraton hlav rodiny a já se tiše modlím, aby to někam, kam se pojede, nebyl moc daleko. A taky zjišťuji právě, jak to píšu, že ještě není ten dort……. :-)).Krávy mi včera sežraly jeden záhon mrkve a růžičkové kapusty a já se vztekala a vztekala a pak jsem konečně zjistila, proč nám teď mají snahu utíkat každý den z pastviny, když je plná jetele – jsou to krávy gurmánky !!!!! Zjistila jsem to zcela náhdou. Brzy ráno jsem nad pastvinou sbírala maliny, když se zpoza hradby malin na mě vyřítilo něco funícího a hekajícícho. Bylo mi divné, kdo si tam dělá takové pěkné cestičky – naše Mařenky – Máří, Mánička, Mařenka a Manka – se šly pěkně napást těch velikých – potvory !!!!!
A večer nám těsně nad hlavami přeletěly dvě stíhačky, ale asi opravdu jen 50 m nad lesem – prý ty nové – grippeny – takže jsme viděli dnes polovinu vozového stíhačkového parku ČR – prý jsou v republice čtyři :-)) a děti měly Matějskou. Pan domácí jim udělal nápodobu labutí při západu :-)
labutě
Minule – při grilování, mi Veska vnukla v komentáři nápad na cuketovou sekanou. Je to inspirace podle tohoto receptu a musím říci – báječná!!! Je výborná jak teplá, tak studená a řekla bych, že nejlepší konzistenci má, když vychladne a pak se ohřeje nebo osmahne. Výborná je ale i čerstvá. Read the rest of this entry »
Protože je kadeřávku nadúroda, rozhodně se hodí jej zavařit. K zavařování v octu se příliš nehodí a proto je právě pro tuto zeleninu ideální zavařování pod tlakem. Dá se nahradit dvojitým zavařením ve vodní lázni – totiž zavařit jeden den a druhý den zavaření opakovat.
kadeřávek
Kadeřávek je třeba omýt, nakrájen na požadovanou velikost, u mě to jsou proužky asi 1cm široké, vložit do hrnce olej, na kterém se usmaží přiměřené množství cibule a trochu mrkve nakrájené na kolečka.Osolíme. Read the rest of this entry »

Narozeninové dorty příliš často nepeču – z velmi prozaického důvodu – neslavíme narozeniny :-))).
dort
Místo toho je ten, kdo má narozeniny, hlava rodiny. To znamená, že my skáčeme, jak dotyčný píská. A 29. zrovna takový jeden den je. Předchází tomu většinou bouřlivá diskuze, kam má dotyčný jet, manipulován všemi ostatními, že tam by to bylo lepší a tam a tam….:-))) Cipísek si ale nakonec mimo výletu na kole , přál ještě „dort“. Výlet byl výborný, 43km v 6 letech na torpédu a navíc nakonec s ohromným lijavcem a promočením až na kůži si děti užívaly, křičíc – to je zase dobrodružství !!! My jsme se nejprve trochu ošívali nad daným výletem, protože vedl za čáru – do Polska a my nemáme děti v pasu, protože žádný už drahnou dobu nemáme a v občance nám také jedno chybí, jsme prostě trochu lemplové – ale kdo to má taky pořád stíhat že ? :-)))  Známý nás však uklidnil, že těch 200 kč pokuta a následné odvezení do centra, kde to s námi mají případně sepsat za to stojí, takže do toho máme jít !!! :-)))
Takže jsme viděli Polsko za hranicemi, ten obrovský rozdíl, kdy v lesích rostou i olše a osiky a břízy, není vše vyřezané, na zemi leží zhusta staré stromy, silnice štěrková – je mi jasný, že jde o příhraničí – ale z české strany je to tvrdá asfaltka až na čáru. Poláci nejsou tak sterilní, což bylo pro nás více než přívětivé.  Bonbonek naší cesty, kdy už bylo kolem sedmé, my měli za sebou 33km a nechávali jsme rozhodnout naší hlavu rodiny – toho dne šestiletou, zda jet po silnici nebo mezi skalami se moc nelíbil našemu čeledínovi – není moc zvyklý na přehazování odpovědnosti na šestileté dítě -navíc začalo v těch skalách velmi záhy pršet – no pršet – to je trochu slabé slovo, ale děti neremcaly, naopak s nadšením se schovávaly pod skály a stromy. Čeledinovi pak jedno z dítek rázně vyčinilo, že není žádný dobrodruh !!! Dorazili jsme domů a ohromně se hodil ten zmíněný narozeninový dort, který zrál od rána ve sklepě.
suroviny: piškot – 6 žloutků, 8 bílků ( dva jsou oddělené ze žloutků použitých do krému), 3/4 hrnku cukru, 360g mouky celozrnné  pšeničné přesáté, 2 lžičky prášku do pečiva, 4 lžíce vlažné vody, rum – lžíce, 2 lžíce kakaa
krém- 1 litr mléka, 6 lžic cukru, 2 žloutky, (bílky z nich jdou do korpusu), 200 g mouky celozrnné pšeničné přesáté , trochu rumu, vanilkový cukr 2x, 250 g másla
dort
Nejprve korpus – ušlehat žloutky spolu s cukrem,přidat trochu rumu přidat mouku s práškem do pečiva a postupně spolu s moukou přidávat sníh z bílků. Vymazat formu na dort – v našem případě hrnce a do jednoho nalít více než polovinu těsta, do menšího pak druhou půli,ale nejprve v ní rozmíchat dvě lžíce kakaa. Dát péci  a po upečení vyklopit. Po rychlém vychlednutí rozkrojit na půl.
Krém je velmi jednoduchý. Do mléka se rozmíchá cukr a mouka a přivede se k varu a k úplnému zhoustnutí za stálého míchání. Poté se sejme z ohně, odloží a za občasného míchání nechá vychladnout. Vychladlou hmotu přimícháme k vyšlehanému máslu s vanilkovým cukrem a lžící rumu. Ochutnáme a případně doplníme ještě cukrem.
Krémem naplníme oba rozřízlé korpusy a navíc jím slepíme obě patra k sobě a ozdobíme vršek i bok dortu. Lze z boku posypat ještě kokosem.


Komentáře

1 gigiblog1 gigiblog1 | Web | 30. července 2010 v 10:31 | Reagovat

:-| mozno vyskusam :-D

2 Gerard XoXo Gerard XoXo | Web | 30. července 2010 v 10:40 | Reagovat

vypadá slibně xD

3 Veska Veska | 30. července 2010 v 12:07 | Reagovat

Já chce taky jeden v roce dělat šéfa a klidně to nemusí být na narozky,náhodou to je krásný zvyk a ještě hezké plnění přání kdy se tomu podřídí celá rodina ,škoda že tu není jednička,hned bych těch smajlošů sem nasázela,právě že tohle je originál který  mnozí nepříjmou(viz váš nádeník
a nás se říká pohůnek) :D

VGN

Ovesná kaše – neboli „poridge“ – téměř národní anglické jídlo, je kaše z ovsa, vařeného buď ve vodě nebo v mléce nebo v obojím. Vaří se jak na slano, tak na sladko s přídavkem různých ostatních surovin. Krásně je vše o ovesné kaši napsáno v knize “ Kaše – strava naše“, kterou mi pan domácí koupil, když jsem přišla o nepočítaně svých zubů :-)), samozřejmě jako vtip – velmi nepovedený :-))) a ze které bych moc ráda citovala, kdyby nebyla zrovna na jedné hromadě s milionem dalších nezbytných věcí, schovaných pod zbytkem střechy, který nám zbyl a pevně doufám, že ještě do zimy z ní budu moci citovat a popsat jí :-)))
Ovesná kaše je rychlosnídaně, vydatná, dobrá a hlavně s použitím toho, co je právě k
poridge
dispozici. A protože měl být dost náročný den, hodila se jako nikdy.

Suroviny: ovesné vločky, kakao, cukr, med, marmeláda, mléko, voda, kokos, rybíz Read the rest of this entry »

VGN
Tak jsme našli spodek od lázeňského kotle, dali tam mřížku, která ale je bohužel moc
grilovaná zelenina
řídká, takže jsem stejně nakonec musela použít plech, ale je to super alternativa – naše první grilování :-))))
sos: olivový olej, sladká paprika, pepř, chilli, sůl, cuketa, kadeřávek, kedlubna
suroviny
Cuketu jsem nakrájela na kolečka, stejně tak i kedlubnu, pomazala olejem s kořením, namočila v oleji kadeřávek a vše dala na plech – výtečný -)))

Komentáře

1 Veska Veska | 28. července 2010 v 14:37 | Reagovat

přesně tak si to přestavuji,poradila sis výborně :-P

2 ufa ufa | 28. července 2010 v 16:56 | Reagovat

Jojo, přesně takhle ji griluji i já…a je to luxus. Ještě někdy přidávám česnek, ale to je u mě úplně normální, já ho dávám do všeho…:-)

3 HaF HaF | Web | 28. července 2010 v 21:10 | Reagovat

Já tvrdím, že tyhle provizorní řešení jsou nejlepší! :-D
( U nás to totiž funguje podobně!) :-P

4 pherenis pherenis | E-mail | Web | 29. července 2010 v 21:40 | Reagovat

zdravím na kopec…..moc ráda zase vidím další a další papu….skvělý nápady s grilem, a mňamky grilování, ste úžasnáá….taky se zítra chystám, cuketa je kedlubny téže, kadeřávku krapítek taky zbylo, přidám rajčátko a česnek oproti minule a bude mňamka až na půdu….

5 Veska Veska | 30. července 2010 v 7:12 | Reagovat

jo na gril se dá dát cokoliv a nemusí to být jen maso,
zelenina je super a vyzkoušejte i sladké variace až budou jablka a hrušky a švestky,taková hruška v alobalu posypaná bylinkama a dobrým sýrem je užasná variace a klidně griluji i v září,když je hezký podzim

6 Veska Veska | 30. července 2010 v 7:15 | Reagovat

A co celer,kdo ho má rád tak klidně i sním na gril a kolečka cibule kdo může,prostě variací na gril je nespočet :-P škoda že prší …

7 Veska Veska | 30. července 2010 v 12:21 | Reagovat

Nevím kam s ním :-D
tak si sem dávám recept na cuketovou sekanou ,fakt výborná a není potřeba maso,já do ní ještě přidala namočené vločky a měla jsem zbytek rýže tak i ten a nikdo neremcal a ještě jsem do hmoty zamíchala uvařená vajíčka.
Ten sýr mi tam připadl ale zbytečný,příště ho nedám (nebo trochu tvarohu)a kdo bude chtít tak nastouhaný až nahoru , krájíš to na kostky jako buchtu a mě to chutnalo i studené
http://www.ok-recepty.cz/view.php?nazevclanku=sekana-z-cuket&cisloclanku=2009080014

8 Veska Veska | 30. července 2010 v 12:23 | Reagovat

Dávám ten recept sem pro všechny né jen pro sebe :-? prostě překlepy vítězí

9 Klára Klára | E-mail | Web | 30. července 2010 v 12:52 | Reagovat

[8]: :-) díky, cukety začínají dozrávat ve velkém, určitě to zkusím. Dnes odpočívám :-)), takže jsou špagety, ale na zítra to je dobrý tip!!!

10 Nevanka Nevanka | 10. srpna 2010 v 19:29 | Reagovat

[6]: celer jsem ještě negrilovala, díky za typ! :-) :-)

11 Klára Klára | E-mail | 11. srpna 2010 v 11:04 | Reagovat

Taky to zkusím, celer máme moc rádi !


VGN
Když jsme byli nakoupit, koupila jsem si hladkou mouku, že po dlouhé době zkusím
langoš
něco bílého, kyprého, nadýchaného.  Vyrostl nový česnek a tak, že zkusíme bagety a langoše. Těsto je více než jednoduché, ale vybrala jsem jedno, kde se dá upotřebit víno – no vybrala, mám hladkou mouku, droždí sůl a víno, tak to spíš tak vyšlo – řekla jsem si, že to musí vyjít tato kombinace. :-))) Půlka vína padla do vinného krému na buchtičky a druhá půle sem. Naše návštěva, která tu přebývá už téměř 3 neděle je spokojená –  prý upravený metabolismus :-)) a my jsme taky spokojení. Kupodivu si nijak s naším adoptovaným čeledínem nelezeme na nervy, on je samostatný, vyzrálý a obětavý :-))) a nechutně pracovitý a stále nás honí do práce. My se však otrávit nenecháme, velmi dobře víme, že práce nám rozhodně neuteče :-)), takže tady tak zatím komunitně přežíváme. Právě jsme také diskutovali o tom, že už se několikrát v popsaných dílech stalo, jak přijel host a nikdo si nedovolil ho jakkoli urazit, stále byl vyzýván, ať je jako doma a že pak pobyl několik let :-))) Včera jsme několi minut nemohli najít Huga, po chvíli se však ozvalo „tady jsem“ na naše naléhavé volání a milý Hugo byl v čeledínově volkswagenu a byl ohromně spokojený. Světlo už dosvěcovalo jen jedno. :-))
Suroviny. 2kg hladké mouky, 2 kostičky droždí, sůl, 1/4 l bílého vína,2 lžíce olivového oleje, 300 ml vody.
bagety
Nejprve si udělám kvásek,pak přiliju víno, vodu a sůl a vyhnětu velmi dobře těsto, až má bublinky. Nechám na teplém místě kynout.
Po zhruba třech hodinách kynutí si beru malé kousky, které rukou a válečkem rozválím na placku, tu nechám ještě 5 minut položenou a vkládám do rozpáleného oleje na pánev. Otočím, vyndám a pomažu česnekem nalisovaným to trochy oleje.
langoš
Zbytek těsta prohnětu a nechám kynout do rána. Rána vytvaruji něco jako bagety nebo veky, udělám zářezy, nepotírám a vkládám do vyhřáté trouby. Jsou velmi křupavé.
Z tohoto množství je 6 velých langošů a 4 velké bagety.

Komentáře

1 Aluna Aluna | E-mail | 26. července 2010 v 12:20 | Reagovat

Zdravím a konečně jsem se odhodlala poděkovat za Vaše stránky. Pro mě to je pohoda (taky proto, že se mě netýká ta spousta práce, kterou denně odvádíte), do které už pár neděl občas nahlížím. Taky spousta inspirace a obrovský obdiv, že jste měli a stále máte tu správnou dávku odvahy pro tento způsob života, o kterém já jen „sním“. Díky a ať se daří!
P.S. Vaše pěkné fotky přímo nutí podle Vás i semtam něco uvařit a ono to funguje. :-)

2 ufa ufa | E-mail | 27. července 2010 v 12:13 | Reagovat

Už mi kyne těsto…:-) plánuji udělat dvě bagety dnes, a další zítra s tím, že nechám těsto kynout přes noc, jen se chci zeptat, necháváte ho kynout normálně venku? Vlastně teď jsem si uvědomila, že jste říkala, že lednici nemáte, takže je logické, že venku…:-) No, jsem zvědavá jestli se mi podaří, protože nemám troubu, peču vše v remosce, ale nějak to snad vyjde dokřupava taky…:-)

3 ufa ufa | 27. července 2010 v 17:52 | Reagovat

Tak jsem je upekla, a jsou moc dobré…ani na odpočívání těsta do zítřka nedošlo, upekla jsem tři bagety tak akorát, a ještě tyčinky se slunečnicovým semínkem, ty si rádi kupujeme v kauflandu v pekařství, tak jsem je dnes zkusila doma, a je to mňamka, ale příště musím více osolit těsto… jo, dělala jsem dávku jen ze třičtvrtě kila mouky…

4 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:28 | Reagovat

klidně posypat hrubou solí nahoru a nebo nějakým ostrým kořením ,bylinkami
nebo před dopečením strouhaným sýrem ,prostě čímkoli ,tyčinky jsou z toho úplně ideální

5 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:31 | Reagovat

super psaní,sem se pěkně smála :D
takže přísloví „host do domu,hůl do ruky “ neplatí že  :D

6 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:53 | Reagovat

[1]: díy, také moc zdravím a krásný den!!! Jsem ráda, že to funguje i někomu jinému :-))))

7 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:54 | Reagovat

[2]: tak to je paráda, že to vyjde i v remosce !!! :-)

8 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:54 | Reagovat

[4]: já už se snažím jak dlouho sehnat hrubozrnnou sůl a nejsem schopná jí sehnat – grrrrrrrrrr!!! :-D

9 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:55 | Reagovat

[5]: No – většinou platí :-D :-D :-D ale jsou i výjímky ! :-)))


šátky
Prší !!!! Je zima a vlezlo, ale s vidinou toho, že budeme v našem kurníku celou zimu, protože tesaři zatím oddalují a oddalují, je relativně horko ! :-))
Pro jistotu dozobytňujeme kurník, utemováváme všechny díry, aby nefoualo :-)) a vařím jídla, která už byla vařená. Jsme všichni trochu unavení a když už je hodně zle, přicházejí na řadu i výlety, kde lze koupit i rohlíky a chleba, čímž se ještě násobí možnost nevařit až tak zběsile :-))
Těším se na zimu !!!
šátky
Ale taky je občas chuť udělat něco extra pro děti – třeba vernisáž udělaných šátků :-))). Koupili jsme ruli mulu, tři barvy a udělali si pro každého šátek, aby nám nebylo takový vedro a Ester nepadaly konečně vlasy do obličeje (gumičku a sponky zaručeně ztrácí !¨)
Na to, že jsme výtvarní analfabeti, jsme byli nadmíru spokojení :-). Jen, když jsme chtěli zkusit savem vysavovat na šátku kočky, objevili se nám tam víceméně – veliké fleky :-)), v pozitivnějším vidění světa pak medvědi !
A pak hrášek !! Protože jsem ho prostě nestihla sebrat a vyloupat v kvalitě na zavařování, to jest mladý a měkký – tak ho prostě budu sušit, nedá se nic dělat! Když se kácí les….. :-)))
hrášek
Dnešní cuketové plátky jsou jasný favorit v jednoduchých jídlech a v nezdravém obědě. Chce to
jednou za čas :-))
Suroviny: 1střední cuketa – dnes bílá, 3 cibule, olej, olej olivový, sůl, paprika sladká, větší svazek saturejky. Brambory, sůl, červená paprika, větší svazek kopru, větší svazek zelené petrželky. Eidam – 200g. Majonéza. Salát ze salátové okurky – 2 salátové okurky, ocet, cukr, sůl, pepř, voda.
cuketa
Nejprve rozpálím olej na plechu, do kterého vložím oloupané, omyté a na plátky – asi 1/2 cm vysoké – brambor. Vše posypu solí, červenou paprikou a nechám péci v troubě. Ještě než jsou brambory s tuhou kůrkou, posypu je řádně nasekaným koprem a petrželkou najemno a dám ještě zapéci.
cuketa
Na druhém plechu, ale na plotně si též rozpálím olej slunečnicový a na něj pokladu na kolečka nakrájenou cibuli a na kolečka nakrájenou cuketu – neloupanou, jen mytou. Kolečka opět cca 1/2 cm široké  – možná trochu méně. Osolím, opaprikuji a nechám restovat za častého obracení koleček. Občas trochu podliji olivovým olejem. Zhruba ve 2/3 restování posypu jemně krájenou saturejkou a když je jídlo hotové, do každého kolečka zvlášť vložím asi lžíci strouhaného sýra a nechám natavit.
Podáváme s majonézou, ale není nezbytné, zato se hodí bílý chléb.
Přidáváme salát ze salátové okurky, který dělám tak, že nastrouhám okuru i se slupkou, přidám vodu, ocet, cukr, sůl a pepř dle chuti. Vše zamíchám.

Komentáře

1 * Ki.Wi _ FruiTS ♥ * Ki.Wi _ FruiTS ♥ | Web | 25. července 2010 v 7:33 | Reagovat

Ahoj :-) potřebovala bych od vás pomoct…Chtěla bych si trochu zvýšit návštěvnost a zrovna váš vstup na moji stránku by mě moc potěšil :)Dále bych taky chtěla vědět jestli píšu články jen pro sebe a nebo i pro vás…Pokud tedy máte čas a chuť podívejte se prosím na můj blog kiwi-fruit.blog.cz a ohodnoťte můj blog… :)sry za reklamu :-)

2 Jana Jana | 25. července 2010 v 9:59 | Reagovat

Na kiwi blog jsem se snažila nahlédnout, ale jsem na to asi moc jednoduchá, nepodařilo se mi pochopit mapu stránek, takže :-( :-( :-(

3 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:23 | Reagovat

[1]:nějak nepochopím,v čem bychom ti měli pomoct,nějak jsem nepochopila smysl tvých stránek,takže :-(

4 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:24 | Reagovat

Jsem si říkala,že čas a počasí vás určitě tlačí ,ty šátky škoda že nejsou víc vidět,ale vypadají moc dobře stejně jako cuketa :-P

5 Veska Veska | 26. července 2010 v 9:28 | Reagovat

škoda,že nemáte gril tam by se tyhle rychlovky jako grilovaná zelenina všeho druhu hodila nejvíc a zaúkolova bys děti a ty by vás ještě překvapili co všechno se dá na gril hodit k tomu bochník domácího chleba a máš o oběd postaráno :-)
PS nemusí být koupený,stačí nějaký starý rošt, ohýnek a alobal na který dáš zeleninu

6 Klára Klára | E-mail | Web | 26. července 2010 v 11:34 | Reagovat

Už jsme o tom přemýšleli – rozříznout nějaký starý lázeňský kotel, postavit a nahoru dát rošt – to by byl prima gril :-))) zkusím to navrhnout,něja to navlíknout, že třeba, když ještě nepřišli tesaři a vlastně se flákáme :-)))), mohl by pan domácí zapracovat na grilu :-))) – obávám se, že to teď neklapne, ale rozhodně to bude zkoušet dál :-)) a šátky – z těch mám ohromnou radost – nikdy jsem předtím nic nebarvila, tak tohle naše první dílo mě nadchlo.

7 ufa ufa | E-mail | 26. července 2010 v 19:34 | Reagovat

Já viděla udělaný gril ze starého kolečka…nahoru se dal rošt, vevnitř normálně uhlí…a už grilovali, moc se mi to líbilo…to jen takový nápadík, kdyby na ten gril došlo… My už máme postaven krbík ještě se musí drobet dodělat, ale pak se bude grilovat jedna bášeň..:-) Jinak cuketu úplně milujeme, v létě jednoznačně vede právě grilovaná na grilu, jen s bylinkami, ale tenhle receptík vypadá velmi dobře…vyzkouším.:-)

8 Mirabelka Mirabelka | 27. července 2010 v 11:49 | Reagovat

Dobrý den! Prosím Vás, kde jste koupili MUL – jestli tomu dobře rozumím, tak tu jemnou látku? A v roli??? Já to sháním……Můžete to nafotit, děkuji moc :-)

9 Klára Klára | E-mail | Web | 27. července 2010 v 22:53 | Reagovat

[8]: Dobrý den, mul jsem koupila roli v lékárně, zabalenou v igelitu, zhruba 10 m, udělalo se z toho devět šátků, zítra sem ještě vyfotím. Stála zhruba 100 kč. Nevím přesně, jak se to jmenuje, ale je to mul – prostě široký obvaz zhruba metr :-)))

10 Klára Klára | E-mail | Web | 27. července 2010 v 22:54 | Reagovat

[7]: díky, už je doma – udělaný ze spodku lázeňského kotle – cuketa, kadeřávek a kedluben byly výborný!!!!

11 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:21 | Reagovat

super,koukám že to bylo rychlé a i na kadeřávek došlo že,já nemusím papriku ale grilovanou jo ta mi chutná a k tomu když na horké rozpustíš sýr tak ani chleba netřeba a tím jak dáš různé koření,česnek ,medvědí česnek a prostě bylinky co zrovna rostou tak dosáhneš vždy jiných chutí ,včerá jsme měli hermelín v alobalu s trochou oliváče a medvědím česnekem a bylinkami
fakt super jídlo a k tomu kopec grilované cukety

12 Veska Veska | 28. července 2010 v 10:25 | Reagovat

Jo a pokud zbyde grilovaná zelenina dá se udělat salát jakýkoliv a s čímkoli
– s jogutem,tvarohem ostrým sýrem smíchat s těstovinami,bramborem  a klidně dát i zapéct zalité vajíčkem a posypané bylinkami k tomu nějaký dobrý dresing jasně že domácí a máš další oběd :-P

13 Klára Klára | E-mail | Web | 28. července 2010 v 11:56 | Reagovat

[12]: jasný – když zbyde !!! :-D :-D :-D