Archive for the ‘Vegerecepty’ Category


CUKETOVÁ SEKANÁ S BRAMBOREM
2. srpna 2010 v 21:08 | Klára | Obědy




Komentáře
Já chce taky jeden v roce dělat šéfa a klidně to nemusí být na narozky,náhodou to je krásný zvyk a ještě hezké plnění přání kdy se tomu podřídí celá rodina ,škoda že tu není jednička,hned bych těch smajlošů sem nasázela,právě že tohle je originál který mnozí nepříjmou(viz váš nádeník
a nás se říká pohůnek) ![]()



Komentáře
Jojo, přesně takhle ji griluji i já…a je to luxus. Ještě někdy přidávám česnek, ale to je u mě úplně normální, já ho dávám do všeho…![]()
Já tvrdím, že tyhle provizorní řešení jsou nejlepší! ![]()
( U nás to totiž funguje podobně!) ![]()
zdravím na kopec…..moc ráda zase vidím další a další papu….skvělý nápady s grilem, a mňamky grilování, ste úžasnáá….taky se zítra chystám, cuketa je kedlubny téže, kadeřávku krapítek taky zbylo, přidám rajčátko a česnek oproti minule a bude mňamka až na půdu….
jo na gril se dá dát cokoliv a nemusí to být jen maso,
zelenina je super a vyzkoušejte i sladké variace až budou jablka a hrušky a švestky,taková hruška v alobalu posypaná bylinkama a dobrým sýrem je užasná variace a klidně griluji i v září,když je hezký podzim
A co celer,kdo ho má rád tak klidně i sním na gril a kolečka cibule kdo může,prostě variací na gril je nespočet
škoda že prší …
Nevím kam s ním ![]()
tak si sem dávám recept na cuketovou sekanou ,fakt výborná a není potřeba maso,já do ní ještě přidala namočené vločky a měla jsem zbytek rýže tak i ten a nikdo neremcal a ještě jsem do hmoty zamíchala uvařená vajíčka.
Ten sýr mi tam připadl ale zbytečný,příště ho nedám (nebo trochu tvarohu)a kdo bude chtít tak nastouhaný až nahoru , krájíš to na kostky jako buchtu a mě to chutnalo i studené
http://www.ok-recepty.cz/view.php?nazevclanku=sekana-z-cuket&cisloclanku=2009080014
Dávám ten recept sem pro všechny né jen pro sebe
prostě překlepy vítězí
[8]:
díky, cukety začínají dozrávat ve velkém, určitě to zkusím. Dnes odpočívám
), takže jsou špagety, ale na zítra to je dobrý tip!!!



Komentáře
Zdravím a konečně jsem se odhodlala poděkovat za Vaše stránky. Pro mě to je pohoda (taky proto, že se mě netýká ta spousta práce, kterou denně odvádíte), do které už pár neděl občas nahlížím. Taky spousta inspirace a obrovský obdiv, že jste měli a stále máte tu správnou dávku odvahy pro tento způsob života, o kterém já jen „sním“. Díky a ať se daří!
P.S. Vaše pěkné fotky přímo nutí podle Vás i semtam něco uvařit a ono to funguje. ![]()
Už mi kyne těsto…
plánuji udělat dvě bagety dnes, a další zítra s tím, že nechám těsto kynout přes noc, jen se chci zeptat, necháváte ho kynout normálně venku? Vlastně teď jsem si uvědomila, že jste říkala, že lednici nemáte, takže je logické, že venku…
No, jsem zvědavá jestli se mi podaří, protože nemám troubu, peču vše v remosce, ale nějak to snad vyjde dokřupava taky…![]()
Tak jsem je upekla, a jsou moc dobré…ani na odpočívání těsta do zítřka nedošlo, upekla jsem tři bagety tak akorát, a ještě tyčinky se slunečnicovým semínkem, ty si rádi kupujeme v kauflandu v pekařství, tak jsem je dnes zkusila doma, a je to mňamka, ale příště musím více osolit těsto… jo, dělala jsem dávku jen ze třičtvrtě kila mouky…
klidně posypat hrubou solí nahoru a nebo nějakým ostrým kořením ,bylinkami
nebo před dopečením strouhaným sýrem ,prostě čímkoli ,tyčinky jsou z toho úplně ideální
super psaní,sem se pěkně smála ![]()
takže přísloví „host do domu,hůl do ruky “ neplatí že ![]()
[1]: díy, také moc zdravím a krásný den!!! Jsem ráda, že to funguje i někomu jinému
)))
[2]: tak to je paráda, že to vyjde i v remosce !!! ![]()
[4]: já už se snažím jak dlouho sehnat hrubozrnnou sůl a nejsem schopná jí sehnat – grrrrrrrrrr!!! ![]()





Komentáře
Ahoj
potřebovala bych od vás pomoct…Chtěla bych si trochu zvýšit návštěvnost a zrovna váš vstup na moji stránku by mě moc potěšil :)Dále bych taky chtěla vědět jestli píšu články jen pro sebe a nebo i pro vás…Pokud tedy máte čas a chuť podívejte se prosím na můj blog kiwi-fruit.blog.cz a ohodnoťte můj blog… :)sry za reklamu ![]()
Na kiwi blog jsem se snažila nahlédnout, ale jsem na to asi moc jednoduchá, nepodařilo se mi pochopit mapu stránek, takže
![]()
[1]:nějak nepochopím,v čem bychom ti měli pomoct,nějak jsem nepochopila smysl tvých stránek,takže ![]()
Jsem si říkala,že čas a počasí vás určitě tlačí ,ty šátky škoda že nejsou víc vidět,ale vypadají moc dobře stejně jako cuketa ![]()
škoda,že nemáte gril tam by se tyhle rychlovky jako grilovaná zelenina všeho druhu hodila nejvíc a zaúkolova bys děti a ty by vás ještě překvapili co všechno se dá na gril hodit k tomu bochník domácího chleba a máš o oběd postaráno ![]()
PS nemusí být koupený,stačí nějaký starý rošt, ohýnek a alobal na který dáš zeleninu
Už jsme o tom přemýšleli – rozříznout nějaký starý lázeňský kotel, postavit a nahoru dát rošt – to by byl prima gril
)) zkusím to navrhnout,něja to navlíknout, že třeba, když ještě nepřišli tesaři a vlastně se flákáme
))), mohl by pan domácí zapracovat na grilu
)) – obávám se, že to teď neklapne, ale rozhodně to bude zkoušet dál
) a šátky – z těch mám ohromnou radost – nikdy jsem předtím nic nebarvila, tak tohle naše první dílo mě nadchlo.
Já viděla udělaný gril ze starého kolečka…nahoru se dal rošt, vevnitř normálně uhlí…a už grilovali, moc se mi to líbilo…to jen takový nápadík, kdyby na ten gril došlo… My už máme postaven krbík ještě se musí drobet dodělat, ale pak se bude grilovat jedna bášeň..
Jinak cuketu úplně milujeme, v létě jednoznačně vede právě grilovaná na grilu, jen s bylinkami, ale tenhle receptík vypadá velmi dobře…vyzkouším.![]()
Dobrý den! Prosím Vás, kde jste koupili MUL – jestli tomu dobře rozumím, tak tu jemnou látku? A v roli
Já to sháním……Můžete to nafotit, děkuji moc ![]()
[8]: Dobrý den, mul jsem koupila roli v lékárně, zabalenou v igelitu, zhruba 10 m, udělalo se z toho devět šátků, zítra sem ještě vyfotím. Stála zhruba 100 kč. Nevím přesně, jak se to jmenuje, ale je to mul – prostě široký obvaz zhruba metr
))
[7]: díky, už je doma – udělaný ze spodku lázeňského kotle – cuketa, kadeřávek a kedluben byly výborný!!!!
super,koukám že to bylo rychlé a i na kadeřávek došlo že,já nemusím papriku ale grilovanou jo ta mi chutná a k tomu když na horké rozpustíš sýr tak ani chleba netřeba a tím jak dáš různé koření,česnek ,medvědí česnek a prostě bylinky co zrovna rostou tak dosáhneš vždy jiných chutí ,včerá jsme měli hermelín v alobalu s trochou oliváče a medvědím česnekem a bylinkami
fakt super jídlo a k tomu kopec grilované cukety
Jo a pokud zbyde grilovaná zelenina dá se udělat salát jakýkoliv a s čímkoli
– s jogutem,tvarohem ostrým sýrem smíchat s těstovinami,bramborem a klidně dát i zapéct zalité vajíčkem a posypané bylinkami k tomu nějaký dobrý dresing jasně že domácí a máš další oběd ![]()






