Author Archive



Komentáře
Tak do toho jdu, protože BABETA je snad jediný moučník, na který mám opravdu živé vzpomínky z mého dětství
Z těch erárů to bylo totiž to nejlepší ![]()
[1]: No, mě nejvíc z toho, co nosili někteří státní zaměstnanci jako přilepšení domů, chutnal biskupský chlebíček, ale občas – velmi často – většinou se našel nějaký malý hajzlík, co voňoumal celou polevu !!!Takže jeden otevřel šuplík a tam bylo pět rozňoumaných biskupských chlebíčků !!! A pak že vedla Babeta !!! ![]()






Komentáře
Tuhle bábovku jsem nějak zazdila,vypadá úžasně a určitě i tak chutná a ještě ke všemu tento typ neznám
takže pro mě výzva ![]()
Srdečně zdravím. Před chvílí jsem dopekla Vaši úžasnou bábovku, poprvé jsem si netroufla na celozrnnou mouku, ale příště ji dám. Bábovka je super! Moc děkuju za recept ![]()
Nějak jsem to odklepla dřív, než jsem stihla podat důkaz: http://www.toprecepty.cz/recept/13044-linecka-babovka/
[2]: Děkuji moc, já prostě tento týden absolutně nic nestíhám , nová střecha znamená i jiné rozložení sil
)) a první co odpadá je internet
))), tak jsem jen teď rychle nakoukla a jsem moc ráda za milý komentář. Já jí mám také ráda – je taková „delikatesní “
) a přitom ne extra složitá – má oblíbenkyně
))
Tištěnou formu receptu naleznete v knize Domácí pekař.
Dnešní den patřil mezi ty hezké. Nejen, že práce šla pěkně od ruky, ale navíc se dařilo.1/ Balíček plátků na lasagně ( prodávají dva druhy, jeden který se musí před použitím uvařit, ty nekupuj, je to strašná práce, kup si ty které se rovnou mohou použít) Nebuď vystrašená že je to tvrdý i když to taky někdy není špatný Teď vážne, změkne to při samotném zapékání.




a dnes jsme vymysleli salát a protože vše krájel Kvído, dostal jméno salát „Kvido“

Komentáře
Já teda lasagne kupuju, páč bych se asi z domácího dělání zbláznila…hlavně z málo místa, ale třeba se do nich jednou pustím…uvidíme
Jinak já je dělám, že prokládám lasagne omáčku červenou a bešamelem a sýrem. Červenou omáčku dělám z lilku, cuket, rajčat, česneku, a spousty bylinek-oregano, bazalka, …bešamel klasicky z mléka, mouky, muškátu, másla, a sýr používám nejraději mozzarelu. A zkusím udělat i tyhle špenátové, vypadá to dobře… Jinak můj přítel jim říká místo lasáně laboby…
to jen pro zasmání…
jinak jen tak dál, jsem moc ráda, že jsem díky šárčině škole vaření našla Váš blog, od tý doby jsem tu denně, a jídla vařím hodně podle vás…je to super, když si člověk na pár dní nemusí lámat hlavu co vařit…![]()
Suroviny:Komentáře
Tyhlety karboše mi moc chutnají, mému příteli teplé moc nejeli, ale studené s chlebem si je dal…no, minimálně pro sebe si je občas udělám. Děkuji za Váš blog, moc se mi líbí…maso nejím cca 2 roky, a tak mi Vaše recepty budou pomáhat když už nebudu vědět co vařit…zítra asi zkusím brambory zapečené se zelím, uvidím… Tak ještě jednou díky.
a skvěle dál a dál v psaní blogu…![]()



Jablka oloupeme, nakrájíme na kostičky nebo půlené čtvrtky, nasypeme do větší nádoby – u nás cca 3 litrové. Oloupeme citron a nakrájíme na kousky. Přidáme do nádoby. Nasypeme trochu skořice, jeden hřebíček, cukr dle chuti a zalijeme vroucí vodou jako čaj. Po vylouhování je to vynikající limonáda. Na virozy je lépe pít horká, jinak lze samozřejmě nechat vystydnout.

V mléce rozmícháme vejce, sůl a mouky takové množství, aby bylo těsto řídké, ale palačinky se netrhaly. Ideální je zkusit si jednu malou usmažit, zda je konzistence těsta dobrá. Palačinky smažíme na velmi malém množství oleje z obou stran, poté je pomažeme marmeládou, zatočíme a pocukrujeme.








