Archive for the ‘Vegerecepty’ Category





Komentáře
Tak tuhle určitě vyzkouším, podobnou tady u nás prodávají, ale koupila jsem ji jen párkrát, přestože mi chutnala. Moc ale nedůvěřuji skladovacím podmínkám… Jinak mám pro Vás tip: Uvařené fazole mixujeme s česnekem, majoránkou, přidáme pár lžic oleje, sůl, pepř, a dochutíme sojovou omáčkou… Teď jsem ji zkoušela, a je to mňamka…
Kupovala jsem fazolovou pomazánku, v kalíšcích jako se normálně prdávají paštiky, a tohle je přesně to samé, ale doma dělané…
a opravdu dobré. Třeba ji někdy zkusíte…
[1]: Určitě jí zkusím !!! Díky moc za tip! Co se týká té topinkové, máme hodně podobné pocity, jak se ta oranžová barva za sklem v obchodě směje na zákazníka – jen si hned dát
)), ale přesto z ní mám rozpolcený pocit a raději koupím suroviny a udělám sama!![]()
Mě taky hlavně štve, že používají cca 4 naběrací lžíce, ale na všechny pomazánky, a jedna se tak patlá do druhé…a to je fujtajbl..![]()


Komentáře
Tak do toho jdu, protože BABETA je snad jediný moučník, na který mám opravdu živé vzpomínky z mého dětství
Z těch erárů to bylo totiž to nejlepší ![]()
[1]: No, mě nejvíc z toho, co nosili někteří státní zaměstnanci jako přilepšení domů, chutnal biskupský chlebíček, ale občas – velmi často – většinou se našel nějaký malý hajzlík, co voňoumal celou polevu !!!Takže jeden otevřel šuplík a tam bylo pět rozňoumaných biskupských chlebíčků !!! A pak že vedla Babeta !!! ![]()






Komentáře
Tuhle bábovku jsem nějak zazdila,vypadá úžasně a určitě i tak chutná a ještě ke všemu tento typ neznám
takže pro mě výzva ![]()
Srdečně zdravím. Před chvílí jsem dopekla Vaši úžasnou bábovku, poprvé jsem si netroufla na celozrnnou mouku, ale příště ji dám. Bábovka je super! Moc děkuju za recept ![]()
Nějak jsem to odklepla dřív, než jsem stihla podat důkaz: http://www.toprecepty.cz/recept/13044-linecka-babovka/
[2]: Děkuji moc, já prostě tento týden absolutně nic nestíhám , nová střecha znamená i jiné rozložení sil
)) a první co odpadá je internet
))), tak jsem jen teď rychle nakoukla a jsem moc ráda za milý komentář. Já jí mám také ráda – je taková „delikatesní “
) a přitom ne extra složitá – má oblíbenkyně
))
Tištěnou formu receptu naleznete v knize Domácí pekař.
Dnešní den patřil mezi ty hezké. Nejen, že práce šla pěkně od ruky, ale navíc se dařilo.1/ Balíček plátků na lasagně ( prodávají dva druhy, jeden který se musí před použitím uvařit, ty nekupuj, je to strašná práce, kup si ty které se rovnou mohou použít) Nebuď vystrašená že je to tvrdý i když to taky někdy není špatný Teď vážne, změkne to při samotném zapékání.




a dnes jsme vymysleli salát a protože vše krájel Kvído, dostal jméno salát „Kvido“

Komentáře
Já teda lasagne kupuju, páč bych se asi z domácího dělání zbláznila…hlavně z málo místa, ale třeba se do nich jednou pustím…uvidíme
Jinak já je dělám, že prokládám lasagne omáčku červenou a bešamelem a sýrem. Červenou omáčku dělám z lilku, cuket, rajčat, česneku, a spousty bylinek-oregano, bazalka, …bešamel klasicky z mléka, mouky, muškátu, másla, a sýr používám nejraději mozzarelu. A zkusím udělat i tyhle špenátové, vypadá to dobře… Jinak můj přítel jim říká místo lasáně laboby…
to jen pro zasmání…
jinak jen tak dál, jsem moc ráda, že jsem díky šárčině škole vaření našla Váš blog, od tý doby jsem tu denně, a jídla vařím hodně podle vás…je to super, když si člověk na pár dní nemusí lámat hlavu co vařit…![]()
Suroviny:Komentáře
Tyhlety karboše mi moc chutnají, mému příteli teplé moc nejeli, ale studené s chlebem si je dal…no, minimálně pro sebe si je občas udělám. Děkuji za Váš blog, moc se mi líbí…maso nejím cca 2 roky, a tak mi Vaše recepty budou pomáhat když už nebudu vědět co vařit…zítra asi zkusím brambory zapečené se zelím, uvidím… Tak ještě jednou díky.
a skvěle dál a dál v psaní blogu…![]()









